Pożyczki dla zadłużonych

Często zdarza się, że niektóre osoby maja nie jeden a dwa, trzy lub więcej kredytów. Może to powodować brak ciągłości w spłacie rat, co może skutkować kolejnymi kłopotami. Aby temu zapobiec można skorzystać z kredytów konsolidacyjnych oferowanych przez część banków. Taka pożyczka dla zadłużonych ma na celu zamienienie kilku różnych rat różnych kredytów na jedną, co ułatwia spłatę.

Jeżeli ktoś jest zadłużony to może się zdarzyć, że zostanie wciągnięty na listę dłużników. Lista taka jest prowadzona przez Biuro Informacji Kredytowej. Tym niemniej istnieją instytucje finansowe, które skłonne są udzielić pożyczka bez BIK. Może to mimo negatywnej historii kredytowej pozwolić takim osobom na zaciąganie kredytów.

Najbardziej popularne są dwa typy kredytów dla osób z zadłużeniem. Jednym są pożyczki dla zadłużonych gdzie gwarancje spłaty stanowi hipoteka. Jeżeli ktoś się zdecyduje na taki kredyt to może liczyć na długi sięgający kilkudziesięciu lat okres spłaty. W takim wypadku mamy do czynienia z dużo niższymi ratami.

Innym rodzajem tego typu rozwiązania są pożyczki gotówkowe dla zadłużonych. Nie ma w tym przypadku mowy o hipotece, dlatego najczęściej zaciągają je osoby nieposiadające nieruchomości. Takie pożyczki są skierowane do osób, które mają dużo wysokich rat.

Pożyczka gotówkowa dla zadłużonych ma jednak kilka zasadniczych cech. W zależności od tego, jaka instytucja udziela kredytu możemy się spotkać z różnymi warunkami. Niektóre banki wyłączają pewnego rodzaju kredyty, okres spłaty jest znacznie krótszy niż w przypadku, gdy mamy do czynienia z hipoteką, oprocentowanie może sięgać nawet 20%.

Istnieją również kredyty dla osób, które nie mają żadnych źródeł dochodów. Pożyczki dla bezrobotnych, bo o nich mowa, są dostępne w niektórych bankach i innych instytucjach. Choć brzmi to paradoksalnie to takie kredyty są możliwe i co więcej udzielane.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów