Pożyczki dla studentów

Istnieje kilka grup, które mają niskie dochody lub nie posiadają ich wcale. Do takiej grupy można zaliczyć część studentów. W naszym społeczeństwie funkcjonuje stereotyp biednego studenta, często nie mija się to z prawdą. Dla takich właśnie osób banki przygotowały pożyczki dla studentów.

Istnieje program, dzięki któremu pożyczka gotówkowa dla studentów jest udzielana na zasadach preferencyjnych. Jest to możliwe dzięki dotacjom z Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich, który został utworzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Są to kredytu niskooprocentowane.

BGK ma jeszcze kilka podobnych programów pomocy dla określonych grup społecznych. Innym przykładem może być program Rodzina na Swoim, który pomaga w nabywaniu domów i mieszkań. Dzięki niemu niektóre osoby mogą zaciągnąć np. pożyczki dla samotnych matek na zakup czy budowę własnej nieruchomości.

Innym przykładem jest program dopłat do oprocentowania skierowany do lekarzy, pielęgniarek i położnych. Pożyczki dla lekarzy itp. mogą być również dzięki temu programowi umorzone. Tego typu kredyty mają za zadania pomóc w adaptacji pomieszczeń, zakupu wyposażenia, aparatury itp.

Wracając do głównego tematu to pożyczka dla studentów jest bardzo ciekawym pomysłem na podreperowanie wątłych finansów. Jedną z zalet tego kredytu jest fakt, że zaczynamy jego spłatę dopiero po dwóch latach od zakończenia studiów. Pożyczkę spłaca się dwa razy dłużej niż się go pobierało. Jeżeli ktoś miesięcznie pobierał 600 zł kredytu to później będzie spłacał ratę w wysokości 274 zł.

Pożyczki gotówkowe dla studentów skierowane są do osób, które mają gorsze warunki finansowe. Poręczycielami kredytu mogą być rodzice, ale także BGK lub Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (jeżeli student pochodzi z obszarów wiejskich). W przypadku rodziców ich zarobki nie mogą przekraczać określonej sumy, aby student mógł skorzystać z kredytu.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów