Pożyczki dla samotnych matek

Pożyczki dla samotnych matek to nie jest jakaś fikcja. Istnieje wiele banków, które udzielą takiego kredytu i to nie byle, jakiego a hipotecznego. Dzieje się tak gdyż obecnie na naszym rynku jest dostępny kredyt preferencyjny w ramach programu "Rodzina na Swoim". Program ten jest skierowany między innymi właśnie do osób samotnie wychowujących dzieci a zatem również do samotnych matek.

Program ten jest także przeznaczony dla małżeństw. Ma pomagać w nabywaniu własnych mieszkań lub też domów jednorodzinnych. Taka pożyczka dla młodych małżeństw (nowożeńców) może pomóc w starcie w nowe wspólne życie i ułatwić zdobycie pierwszego własnego domu.

Jeżeli natomiast chodzi o samotne matki również może dać szansę na posiadanie własnego domu czy też mieszkania osobom, które nie mogłyby skorzystać z kredytów komercyjnych dostępnych na rynku. Pożyczka dla samotnych matek udzielona w programie "Rodzina na Swoim" jest w założeniu twórców ustawy łatwiejsza do spłaty niż zwykłe kredyty hipoteczne.

Innym programem kredytów wspomaganych przez rząd jest pożyczka dla rolników. Jest ona dotowana przez ARiMR. Ma na celu pomoc rolnikom w nabywaniu gruntów rolnych, zakupie maszyn, rozbudowie gospodarstw itp.

Samotna matka może również skorzystać z szybkich kredytów na dowód. Chodzi tu o pożyczki gotówkowe dla samotnych matek. Jak w przypadku innych osób, które korzystają z takich rozwiązań także osoba samotnie wychowująca dziecko może liczyć na szybki zastrzyk gotówki (zazwyczaj są to jednak kredyty wysoko oprocentowane).

Należy, zatem uważać, aby nie przesadzić i aby pożyczka gotówkowa dla samotnych matek nie stała się czymś nieprzyjemnym. Tak czy inaczej kredyty są dla ludzi i można z nich śmiało korzystać, ale z głową.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów