Pożyczki dla rencistów

Kredyty dostępne na rynku skierowane są do szerokiego grona klientów. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Czy są to małżeństwa czy samotni, pracujący na umowy o pracę czy w inny sposób osiągający zyski, chcący kupić dom czy tylko pożyczyć kilkaset złotych na przykład na święta. Banki coraz bardziej rozbudowują swoje oferty tak, aby trafić do jak największej grupy nowych klientów. Jednym z takich produktów są pożyczki gotówkowe dla rencistów.

W poszukiwaniu tego typu kredytów można natrafić na kilka ciekawych ofert. Pożyczka gotówkowa dla rencistów może wynosić w zależności od zdolności kredytowej do kilkuset złotych do nawet stu tysięcy. Okres spłaty tego typu zobowiązania może sięgać kilkudziesięciu miesięcy. Sama osoba zainteresowana może wybrać liczbę rat (oczywiście, jeżeli bank zaakceptuje konkretny wybór) oraz dzień, w którym zamierza spłacać pożyczkę (można wybrać sobie dzień po wypłacie świadczenia tak, aby być pewnym, że zawsze będziemy mieli pieniądze na kolejną ratę).

Podobne oferty banki kierują również do emerytów. Pożyczka dla emerytów może przyjąć również inną formę. Mowa tutaj o odwróconym kredycie hipotecznym. Polega on na tym, że emeryt zaciąga kredyt i nie spłaca go za życia, ale za to po jego śmierci bank może przejąć na własność jego mieszkanie (oczywiście, jeżeli spadkobiercy nie spłacą długu).

Pożyczki dla rencistów mogą także przybrać formę szybkich pożyczek, czyli takich udzielanych od ręki bez zaświadczeń o osiąganych zarobkach. Należy się jednak zastanowić przed ich wyborem. Ich atutem jest szybki dostęp do gotówki a wadą wysokie oprocentowanie i inne koszty.

Z podobnych pożyczek może skorzystać prawie każdy. Nie trzeba udowadniać dochodów, dlatego są tak popularne właśnie wśród najmniej zarabiających lub niepracujących wcale. Mogą to być na przykład pożyczki dla studentów.

Tak czy inaczej pożyczka dla rencistów może im pomóc, czy to w większych wydatkach czy też w nagłych wypadkach. Zawsze trzeba jednak pamiętać, aby przeanalizować dokładnie oferty, aby wybrać jak najlepszą dla siebie.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów