Pożyczki dla osób w BIK

Jak wiadomo jednym z lekarstw na kłopoty finansowe są kredyty. Należy jednak uważać, aby nie wpaść przez nie w jeszcze większe tarapaty. Jeżeli zasięgniemy zbyt wysoki kredyt lub zbyt dużo różnych zobowiązań możemy wpaść w pułapkę. Zdarzyć się może, że nie będziemy wstanie spłacić wszystkich należności na czas i zostaniemy wpisani na listę dłużników w Biurze Informacji Kredytowej. Wydawałoby się, zatem, że nie można liczyć na pożyczki gotówkowe dla osób w BIK czy inne typy kredytów. Okazuje się jednak, że takie pożyczki są możliwe.

Część banków ma w swojej ofercie właśnie tego typu kredyty przeznaczone dla osób które nie mają szans na inne pożyczki. Aby stać się klientem tych instytucji i aby pożyczka dla osób w BIK stała się udziałem konkretnej osoby musi ona spełnić kilka warunków.

Po pierwsze należy przedstawić dokumenty ilustrujące posiadane zadłużenie. Niektórzy kredytodawcy wymagają okazania jakiegoś zapłaconego w terminie rachunku (prąd, gaz, telefon itp.). Oczywiście należy mieć przy sobie także dokument tożsamości (a najlepiej dwa dokumenty). Banki mogą również wymagać zaświadczeń o dochodach oraz innych dokumentów potwierdzających osiągane zyski. Pożyczka gotówkowa dla osób w BIK lub inne typy kredytów są do osiągnięcia, ale wymagają dużej ilości formalności.

W nieco lepszej sytuacji są natomiast osoby posiadające długi, ale nieznajdujące się w rejestrze dłużników. Mogą one liczyć na przykład na kredyty konsolidacyjne, dzięki którym będą mogli zamienić kilka rat na jedna niższą i łatwiejszą do spłaty. Pożyczki dla zadłużonych mogą im, zatem pomóc w spłacie już posiadanych zobowiązań.

Kredyty zaciągane przez osoby znajdujące się na listach dłużników zazwyczaj również są używane do spłaty innych zadłużeń. Pożyczki dla osób w BIK mogą być ratunkiem dla dłużników, ale lepiej uważać i nie musieć z nich korzystać.

Jak zatem widać pożyczki dla dłużników mogą nam pomóc, ale najlepiej aby niedoszło do momentu w którym będzie trzeba po nie sięgnąć.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów