Pożyczki dla nieletnich

Aby móc zaciągnąć kredyt należy posiadać najlepiej jakieś dochody (im wyższy przychód miesięczny tym na większą kwotę można liczyć). Można także uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach tak zwaną na dowód osobisty. Jednak i w tym wypadku należy spełniać określone kryteria. Mowa tutaj o wieku potencjalnego kredytobiorcy. Pożyczki dla nieletnich nie są raczej możliwe.

Jeżeli ktoś ma zamiar skorzystać z produktów finansowych, jakimi są różnego rodzaju kredyty dostępne aktualnie na rynku finansowym musi mieć skończone osiemnaście lat. Pożyczki gotówkowe dla nieletnich nie mogą, zatem być dostępne.

Niektórzy mogą powiedzieć, że to dyskryminacja, ale z drugiej strony jest to zgodne z prawem i zdrowym rozsądkiem. Aby móc korzystać z tego typu możliwości, jakie daje rynek finansowy należy być w pełni świadomym zalet, ale również niebezpieczeństw, jakie kryją się pod różnego rodzaju pożyczkami. Za niepełnoletnich obywateli odpowiadają rodzice i to oni byliby również odpowiedzialny za niespłacone kredyty. Zatem pożyczka dla nieletnich mogłaby im utrudnić życie.

Ta grupa obywateli nie może zaciągać, zatem pożyczek. Zgoła inna sytuacja ma się w odniesieniu do grup zawodowych, które są w pewien sposób uprzywilejowane przez banki. Przykładem takiego stanu rzeczy mogą być pożyczki dla nauczycieli. Niektóre banki mają specjalne oferty dla tej konkretnej grupy zawodowej (nauczyciele szkolni i akademiccy).

Istnieją jednak inne oferty bankowe skierowane do osób, które nie mają jeszcze osiemnastu lat. Mowa o kontach bankowych i oszczędnościowych. Coraz popularniejsze staje się, że rodzice zamiast dawać dzieciom kieszonkowe do ręki wpłacają im je na konto, z którego mogą one dysponować pieniędzmi przy pomocy kart płatniczych. Tym niemniej pożyczka gotówkowa dla nieletnich nie wchodzi w grę.

Kiedyś niemożliwe były pożyczki dla emigrantów, czyli osób zarabiający poza granicami naszego kraju. Obecnie jednak sytuacja się zmieniła i już niejeden bank oferuje takim osobom różne kredyty.

nauczyciele
pożyczki dla nauczycieli
firmy
pożyczki dla firm MŚP
rolnicy
pożyczki dla rolników
renciści
pożyczki dla rencistów